Limon Ağacı

Limon Ağacı

Limon Ağacı

Hiç Limon kokan bir bahar havasına uyandınız mı? Endamı yerinde pek çok çiçeği bile kıskandıracak kadar güzel bir kokusu vardır Limon çiçeğinin. HeLe heLE o narın beyaz çiçeklerin meyveye dönüşmesini izlemek, içinizdeki tüm inanışLarı kabartır, doğaya ibadet edersiniz adeta.

Artık benim de bir Limon ağacım var:) Hediye vermenin de bir inceliği oLduğunu bilen, sırf almış olmak için değiLgerçekten o insana özel bir şeyler hediye edebilmenin derdinde olan dostlar tarafından armağan edilmiş bir limon ağacı…
Yıllar önce bahçemize kendi ellerimle diktiğim bir Limon ağacım vardı. Tam odamın pencerisinin altına doğru diktiğim minicik bir ağaç… Her sabah pencereyi açıp da limon çiçeklerinin o eşsiz kokusunu içime çekmek tarifsiz bir mutluluktu. Ama beni sürekli hayalkırıklığına uğratmaktan vazgeçmeyen bir sevgililik ilişkisi gibi idi aramızdaki ilişki. Güzel güzel çiçeklerini açar, o çiçekler zamanLa yemyeşil meyvelere dönüşür, büyür ve ben sabırsızlıkla sarıya dönüşüp oLmalarını beklerken bir sabah bir bakarım, bir şey oLmasın diye gözüm gibi baktığım meyveler daha olmadan dalından düşüvermiş. Herşey bir anda siL baştan olur, yeni çiçekler ve yeni meyvelere bel bağlanır ama hep aynı son, hep aynı son… Uzun yıllar bu bedbâh ilişkiyi kıramadık karşılıklı olarak.
Derken gitgide mesafeler girdi araya. Ben büyüdükçe iş, güç derken pek sık gidemez oldum oralara. Şehrin dertleri, uğraşları derken oralarda, uzaklarda kaldı limon ağacı. Unutuldu diyemeyeceğim, çünkü annemler oraya gider gitmez telefonda ilk sorduğum ağacım olurdu. Nasıl görünüyor; yaprakları iyi mi; büyümüş mü; çiçekleri, meyvesi var mı? Ama benleyken olduğu gibi bensizken de farklı bir gelecek çizmemişti ağacım kendine. Ta ki bu seneye kadar… Önce komşulardan gelmişti kötü haber. “Limon bu sene pek iyi değil, kurumuş gitmiş, ufacık bir şey kalmış”. BoL boL tembihledim annemLeri giderlerken “aman iyi bakın ona, kış soğuk geçtiği için üşümüştür belki, ama iyi bakarsanız toparlnır yine” diye. Meğer tüm çabalar nafile imiş. Göz görmeyince gönül katlanıyor ama yine de üzülüyor insan.
Bu haberi alışımın üzerinden çok geçmemişti ki, geçtiğimiz haftasonu çok uzun zamandır görmediğim dostlar geleceklerdi benim küçük sırça köşke. Kapıyı açtığımda bir de ne göreyim, ellerinde dallarından turuncu turuncu meyveler sarkan koca bir ağaç… Nasıl mutLu oLdum, nasıL mutLu oLdum anLatamam!

Gerçi bakmayın kocaman dediğime, henüz daha çok küçük kendiLeri. O yüzden öyle kocaman kocaman meyveler veremez daha. Ama ne gâm, birlikte büyürüz, öyle değil mi?:) Ve bana öyle geliyor ki, sanki bu sefer daha iyi anlaşacağız. Daha şimdiden filizlenen daLLarı ile bana göz kırpar gibi, yerimi de seni de sevdim dercesine… Ben de seni sevdim Limon ağacı; ben seni hep sevdim.

 

 

Sesli Sohbet Girişi

10 Yorum yapılmış "Limon Ağacı"

 1. Oya demişki 27 Mayıs 17 23:21 

  ⭐⭐⭐⭐⭐

 2. Oya demişki 27 Mayıs 17 23:22 

  Harika ?????

 3. cakir demişki 27 Mayıs 17 23:26 

  ellerinize sağlık güzel olmuş

 4. Murat demişki 27 Mayıs 17 23:46 

  Selam ben murat pendikten katılıyorum sohbet naz harika

 5. Derya suna demişki 27 Mayıs 17 23:59 

  Gerçekten çok anlamı ve çok güzel bir yazı

 6. Sibel demişki 28 Mayıs 17 00:44 

  Merhaba ben sibel.antalyadan katiliyorum.sohbet kanaliniz gercekten cok guzel olmus. Guzel dostluklar edinilecek, samimi ve seviyeli bir yer.tesekkurler

 7. Firtina demişki 06 Temmuz 17 21:29 

  Merhaba iyi akşamlar adım vural istanbul katılıyorum 31 yaşındayım seviyeli güzel ılımlı bir sohbet sitesi olmuş emeğinize sağlık

 8. Firtina demişki 06 Temmuz 17 21:30 

  ?????

 9. Isilay demişki 10 Ağustos 17 01:48 

  MiSs kokulu aSk yuvası

 10. Fisne demişki 10 Ağustos 17 01:52 

  Canim Limonata cekti ?

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!

Yorum Yap

* Yayınlanmayacaktır.

Site içi Arama

Popüler Konular

Copyright © 2013 - HasMirc Metro Wordpress Teması

Powered by HasMirc