Hayırlı kandiller..

Hayırlı kandiller..

Hayırlı kandiller..

             Merhaba, iyi çalışmalar. Bugün Perşembe gününe bağlayan gece Berat Kandili olarak idrak edilecek.

Berat kandili ;

Berat Kandili Ramazanın ayinin müjdecisidir ..

Berat borçtan, hastalıktan, suç ve cezadan beraet etme, kurtulm  günahlardan arınma, temize çıkma, ilâhî af ve rahmete nâil olmadir.

Berat; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Yaradan’ın affına erebilmek için yaradılanı affetme günüdür.

Berat; bizlere her türlü şer, kötülük, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikten beri olmayı, onlardan teberra ederek uzak kalmayı öğretir.

Hz. Peygamber şöyle buyurur ;

Şaban ayının 15. gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve ‘Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim! Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim! Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim!.. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim” (İbn Mâce, Sünen, “İkâmetü’s-salât”, 191.)

Mevlamız günah yüklerimizden berat etmiş olarak Ramazan-ı şerife girmeyi nasip eylesin…

Dilinle kalp kazan bugün. Cümlelerinde ümit olsun. Bir insana yapacağınız en büyük iyilik, onunla güzel konuşmaktır. Herkes para bulur, mevki bulur ama söz bulamaz. Çok lazımız birbirimizin güzel sözlerine. Çünkü kaderde olacakları, kuracağımız cümleler belirler. Hadi sevgi koksun bugün dilin HAYIRLI KANDILLER.. =)

 

 

Sesli Sohbet Girişi

4 Yorum yapılmış "Hayırlı kandiller.."

 1. Duru demişki 10 Mayıs 17 14:26 

  Nereden geldiğine, kim olduğuna bakmaz doğru yol. Neden geldiğinle ilgilenir sadece. Öyle her ağzına, diline, iyilik, temizlik dolayanı değil, çılgınlar gibi isteyene kapı açar, hayat. Milyonlarcayız hatta milyarlarca herkes aynı niyette olsa, acı kalır mı Dünya’da. Bir olamadık pir olmaya çalıştık. Kime bu havan diye sorar bu sevda? Dik dur ama onurundan, eğileceksen eğil ama sadece yardımından, saygını abartma ki ayrılsın yalakalıktan, sev tabi ama çok değil o da değmez olduğundan. Bir yol için sevdalan, yan ve eğil o da tat verir çünkü hepsi Allah’tan.

 2. Duru demişki 10 Mayıs 17 14:26 

  Hayırlı bereketli mutlu kandıller…

 3. ayşe korkmaz demişki 10 Mayıs 17 14:30 

  Bu site yeni açılmasına rağmen bu güzel günde bizleri unutmayım kandilimizi kutladığından teşekkür ederim
  sizinde kandiliniz mübarek olsun

 4. Sinan demişki 10 Mayıs 17 14:36 

  Selam ben sinan bursa dan katılıyorum sizlerle tanışmak istiyorum geçen akşam nickim kanalda kalmış baya keyifli sohbetinz olmus (:

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!

Yorum Yap

* Yayınlanmayacaktır.

Site içi Arama

Popüler Konular

Copyright © 2013 - HasMirc Metro Wordpress Teması

Powered by HasMirc